Egy újabb vizsgálati eredmény a ZOONO hatékonyságáról a Kiskunhalasi Járványkórházban
A járványkórházban európai szintű műszaki felszereltségű és tudású alkalmazottak napi szinten megfeszített munka mellett a koronavírus leküzdésén dolgoznak. Ebben a küzdelemben szerettük volna Å‘ket segíteni, hiszen a ZOONO technológia lehetÅ‘vé teszi, hogy alkalmazásával hosszútávú, hatékony védelmet tudjunk biztosítani. Mindezt gazdaságos, gyors és környezetkímélÅ‘ módon.
A Kiskunhalasi Semmelweis Kórház a Szegedi Tudományegyetem Oktató Kórháza Mobil Járványkórház Telephelyén 2021.01.12-én kezdte meg tevékenységét a Zoono Hungary Kft. a vörös-zöld zónában. A SARS-COV2 koronavírussal fertÅ‘zött betegek kezelése történik itt a kiskunhalasi járványkórház területén, ahol a ZOONO minden várakozás felett bizonyította hatékonyságát.
Mint minden kórházban, a legnagyobb veszélyforrás a kórokozók (fÅ‘ként az antibiotikum-rezisztens baktériumok) általi fertÅ‘zések, melyek a legyengült immunrendszerű betegeknél gyakran súlyos betegségeket okoznak. Minden egészségügyi intézmény arra törekszik, hogy ezeket a kórokozókat féken tartsa, így a betegek gyógyulása zavartalan legyen. A hagyományos (napi szintű) fertÅ‘tlenítÅ‘ eljárások alkalmazása mellett nagyon nehezen sikerül fékezni ezen kórházi patogének elÅ‘fordulását.
A járványkórházban végzett 2 hónapos (átlagosan 16 naponként egyszeri) ZOONO felületkezelést követÅ‘en a következÅ‘ megdöbbentÅ‘ eredmények születtek:
" A második hónapban 77%-kal csökkent a Clostridium difficile-fertÅ‘zés elÅ‘fordulása, 90% fölötti ágykihasználtság mellett is.
A Clostridium difficile baktérium a kórházi fertÅ‘zés miatti hasmenés leggyakoribb oka. Meghosszabbítja a kórházi ápolás idejét, még sikeres kezelés után is képes kiújulni. Hosszas antibiotikum kezelést igényel, és bizonyos esetekben intenzív ellátásra is szükség lehet a betegnél. Az egyéb fertÅ‘tlenítési eljárásokhoz képest 77%-os csökkenés egy kimagasló érték, amit a kórház a tanúsítványában is megerÅ‘sít.
" A VRE, MRSA, ESBL pedig a Zoono által végzett felület kezelést követÅ‘en nem volt igazolható az MJK telephelyen"
További áttörÅ‘ eredmény, hogy a tanúsítványban szereplÅ‘ többi (VRE, MRSA, ESBL) úgynevezett multirezisztens kórokozó (MRK) gyakorlatilag nem volt igazolható a kezelt területen, ami az antibiotikum használat jelentÅ‘s csökkenését, rövidebb ápolási idÅ‘t, és ez idÅ‘ alatt a halálozási mutatók csökkenését eredményezte a kórházban.
A vélemények szerint nem túlzás kijelenteni, hogy a járványhelyzet legnehezebb idÅ‘szakában a ZOONO egy forradalmi áttörést ért el. Továbbra is folytatjuk az együttműködést a Kiskunhalasi járványkórházzal.
Séber Valéria
2021-05-03 13:09:21
Milyen örömhÃr ez számomra! Nagyon-nagyon szeretném, hogy ne 10 év kelljen hozzá, hogy minden intézmény ezt elmondhassa ! A férjem életébe került hogy a mezei tüdÅ‘gyulladást kiváltó baktériumokhoz az elmondottak társultak.